Kultura: Britské filmové drama „Apostasy“ mapuje příběh oddané Svědkyně a jejích dvou dcer

Loňský rok přinesl hned tři filmové novinky s tematikou týkající se Svědků Jehovových. Jedním z nich je americká komedie „Confessions of a teenage jesus jerk“ ve volném překladu „Přiznání pubertálního pánbíčkáře“, která je založena na stejnojmenné autobiografické knize Tonyho DuShana. Druhým filmem, který momentálně cestuje po evropských kinech, je britské drama „The Children act“ neboli „Případ s dítětem“. Ústřední postavou je soudkyně, která řeší, zda má dospívající syn Svědků Jehovových dostat krev, i přes jeho náboženské přesvědčení. Zatímco prvně zmíněný snímek nám dává možnost nahlédnout do života mladého Svědka Jehovova, jenž se ve prospěch své víry snaží potlačit veškeré sexuální touhy, „Případ s dítětem“ se zaměřuje na život samotné soudkyně. Třetí a poslední film „Apostasy“ (Odpadnutí od víry/odpadlictví) nás ovšem zanese přímo doprostřed organizace. Debut režiséra Daniela Kokotajla, který sám vyrůstal v rodině Svědků, mapuje osudy oddané Svědkyně a jejích dvou dospělých dcer. Jak sám režisér uvedl, nechtěl, aby byl film prvoplánově zaměřený proti Svědkům Jehovovým, naopak se snažil vykreslit tuto náboženskou skupinu co nejreálněji.

 

Film „Apostasy“ ke shlédnutí s českými titulky

Film je dostupný na internetu a titulky, které jsme přeložili do Češtiny, jsou ke stažení zde: 

ZDE je film k dispozici ke shlédnutí, stačí několikrát kliknout na přehrávač, dokud se nepřestanou otevírat okna s reklamou a nespustí se film.

Pokud chcete zapnout české titulky, které jste si zde stáhli, najeďte myší v pravém dolním rohu přehrávače na rámeček s písmeny CC. Rozbalí se další nabídka a vy kliknete na „load srt/vtt from pc“. Zobrazí se okno se soubory ve vašem počítači, kde najdete stažený soubor s titulky a kliknete na něj. Titulky se tak připojí k videu.

Přejeme příjemnou podívanou a rozhodně pište vaše názory na film pod článek do komentářů.

 

 

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *