Tragédie: Bývalá svědkyně a modelka Lauren Stuartová zabila svou rodinu i sebe.

Zdálo se, že ve svých pětačtyřiceti má vše, co si kdy mohla přát. Úspěšného manžela, za sebou kariéru modelky, dva dospělé syny a okouzlující rodinný dům v Keego Harbor.

Na pozadí tohoto zdánlivě idylického života se ale odehrávalo drama. Od doby, kdy před pěti lety Lauren s rodinou opustili náboženství svědků Jehovových se tato sympatická žena potýkala s neutuchajícím smutkem. Členové organizace se jí bezpodmínečně vyhýbali a právě to, podle některých přátel, vedlo k jejím neustálým úzkostem a nakonec i k (sebe)vraždě.

V únoru 2018 Lauren Stuartová zabila svého manžela, dva syny a nakonec obrátila zbraň i proti sobě. Rodinná přítelkyně Joyce Taylorová pokládá právě politiku vyhýbání se bývalým členům za hlavní faktor, který vedl Lauren k tak zoufalému činu. Rozhodla se to tak nenechat. Krátce po této události navštívila místní Sál Království a suverénně si stoupla na židli.

„Odpusťte… Jmenuji se Joyce Taylorová. Před dvěma dny zemřeli čtyři lidé v důsledku vašeho procesu vyhýbání!“ křičela, zatímco se ji ostatní snažili vyvést z místnosti. „Před pěti lety jste se na ně vykašlali. Přitom jste bývali jejich jediná podpora.“

„A proč?“ provolávala nahlas. „Jen proto, že chtěli vychovávat své děti tak, jak uznali za vhodné.“

(Foto: Brittni Beversdorf)

Podle Taylorové chtěli manželé Stuartovi nechat své děti jít na vysokou školu, čímž organizace silně pohrdá. I přesto tak učinili a oba synové školu úspěšně dokončili. Nesouhlas s tímto a jinými dogmaty je přivedl k rozhodnutí náboženství opustit.

„Svědkové se jim vyhýbali tak, jak jen to bylo možné. Když Lauren například potkala na ulici své rodiče, ani se ji nepodívali do očí.“ uvádí dále Joyce, která byla taktéž kdysi členkou církve. „Diktují vám, s kým se můžete přátelit a s kým ne. Pokud to nedodržujete, vyloučí vás.“

Joyce se s Lauren viděla naposledy týden před smrtí. Není si jistá, co konkrétně ji dohnalo k činu, ale delší dobu prý bojovala s psychickými potížemi, mezi které patřil i pocit samoty. Joyce je přesvědčena, že za tyto stavy může ztráta přátel, které měla jen jakožto svědek Jehovův.

„Milovala svého manžela Dannyho a on miloval ji. Byl to harmonický pár, dokonale k sobě pasovali. Velmi ji ale znepokojovaly jeho neustálé depresivní stavy,“ popisuje Taylorová. „Cítila se tak sama, byla jsem jí oporou.“

Podle výpovědí jejích přátel, sousedů a zaměstnavatelů se Lauren po odchodu od svědků snažila začít žít zcela nový život. Například kontaktovala modelingové agentury s prosbou, zda by se nenašel kšeft pro starší modelku, jako je ona.

Takto popsala sama sebe v jednom příspěvku: „Miluji hraní a modeling. Jsem velmi vášnivý člověk a svou vášeň vkládám i do veškeré práce, kterou dělám. Jsem od přírody dobrodruh, otevřený neustále novým zkušenostem na poli modelingu. Ráda se učím nové věci, které mi v životě udávají směr… Život je dobrodružství a ráda bych došla na konečnou s pocitem, že jsem zvládla všechno, co jsem chtěla.“

Bernadette Stricklandová byla jednou z osob, které měly šanci spolupracovat s Lauren jako s modelkou.

(Foto: Brittni Beversdorf)

„Vypadalo to, že má šťastnou rodinu. A k tomu byla tak atraktivní,“ vzpomíná na jejich spolupráci Bernardette a dodává, že ji zpráva o tom, co se stalo, zaskočila a je jí to opravdu líto.

Joyce Taylorová, která se s Lauren setkala týden před smrtí dále vzpomíná: „Přišla ke mě domů. Povídali jsme si nad šálkem kávy a čaje. S nadšením mi vykládala o pracovní příležitosti, kterou dostal její manžel. Pak jsme probírali děti.“ Podle Joyce nejevila její dlouholetá kamarádka žádné známky rozrušení. Nic nenasvědčovalo tomu, že by hodlala spáchat něco hrozného.

„Nemohla jsem tomu uvěřit. Prostě jsem tomu nemohla uvěřit,“ opakuje Joyce.

Případ Lauren Stuartové rozhodně není prvním svého druhu. Podobné incidenty (sebe)vražd po opuštění organizace svědků Jehovových byly zaznamenány v roce 2001 v Michiganu a v roce 2014 v Severní Karolíně.


                                                                                             zdroj: www.freep.com

 

 

One comment

 • First off I would like to say wonderful blog! I had a quick question that I’d like to ask if you
  don’t mind. I was curious to find out how you center yourself
  and clear your mind before writing. I’ve had difficulty clearing
  my mind in getting my thoughts out there. I truly do enjoy writing however
  it just seems like the first 10 to 15 minutes are wasted just trying to figure out how to begin. Any ideas or hints?

  Cheers!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *